PEATUMATU HOOGA Hoog Festivali avalöök

PEATUMATU HOOGA Hoog Festivali avalöökKaasaegse tsirkuse festival HOOG Haapsalus esitleb:

Festivali avalöök PEATUMATU HOOGA

Reede, 8. juuni kell 18.30 Haapsalu kultuurikeskuse hoov

Peatumatu hooga astuvad vaatajate ette HOOG festivali esimesed professionaalsed tsirkuseartistid, pakkudes füüsiliselt meisterlikku programmi kunstiliselt kaunis vormis.

El Nucleo SANS ARRET (FRA), Otto il Bassotto (IT), Magic Thor (SWE), Marco Bonisimo (NL), Kert Ridaste (EST), Saana Leppänen (FIN), Charlekas ja Kubo (EST)

Õhtu pealkiri on inspireeritud särava Prantsuse-Kolumbia duo El Nucleo etendusest “Sans Arret” (tõlkes: peatumatu). Tänavaartist Otto il Bassotto Itaaliast naerutab vaatajaid oma hiigelõhupallinumbriga. Hollandist pärit Marco Bonisimo žongleerib jalgpallidega nagu ei keegi teine maailmas. Eesti noor talent Kert & Soome artist Saana toovad endaga kaasa kaasaegse tsirkuse žanri hõngu. Magic Thor Rootsist teeb kõike seda, mida te kindlasti ei oota.

Olge ettevaatlikud - Charlekas ja Kubo võivad olla just teie kõrval, et teie taskust võetud tuvi lendu lasta. Selline õhtu.
Pärast etendust on kõik oodatud osa saama vestlusõhtust artistidega.

Kestus: 1,5h
Sobilik kogu perele ja igale eale

El Nucleo (FRA-COL)
SANS ARRET / Nonstop

Vabalt voolav, orgaaniline ja lihtne energia kiirgab välja El Nucleo etendusest SANS ARRET.  El Nucleo etendustes käib käsikäes tants, akrobaatika, tasakaalutunnetus, žongleerimine ning tekst. Näitlejad teevad laval nalja, trikke ning toovad vaatajateni üllatusi, mis lummavad oma lihtsuse ja autentsusega.

Esietendus: 2013
Lavastus ja esitus: Wilmer Marquez ja Edward Aleman
Kujundus: Nicolas Bernard, clown des Nouveaux Nez & Cie
Kestus: 45 min

Tänavaartist: MAGIC THOR (SWE)
Magic Thori koomilised etteasted on enamasti segu maagiast, žongleerimisest ja stand-up’ist. Ei oma tähtsust, kas etendus toimub teatris, tänaval või festivalil, suudab Magic Thor igas vanuses publikut lummata, hirmutada ning kaasa haarata meeletusse seiklusesse.

Tänavaartist: OTTO IL BASSOTTO (IT)
RUBBER HEAD / Kummipea
Itaalia koomik, tänavakunstik Otto il Bassotto lõbustab nii väikesi,  kui ka suuri oma totralt tore-naljaka õhupalli-showga. Bassotto kasutab etenduses eri suuruses ja värvides õhupalle, millega viib läbi kõiksugu vigureid. Bassotto on võitnud hulgaliselt rahvusvahelisi auhindu. Neist viimane “Festival des Artistes de Rue” in Vevey (CH), 2017 (Esimene auhind eriväljaandena: viimase 25 aasta võitja).

Tänavaartist: MARCO BONISIMO (NL)
Hollandi päritoluga žonglöör ja akrobaat. Artisti karjääri alustas ta valge näoga tänavatel esinemisega, kus ta proovis žongleerida kolme palliga. Hiljem täiendas ta ennast teatriõppega Amsterdami ülikoolis ning peale seda astus ta tsirkusekunstide akadeemiasse Leeuwardenis. Tänaseks on Bonisimo üks Euroopa parimaid žonglööre ja teatri-show’de tunnustatud artist. Mees on Eestit külastanud varemgi - aastal 2017 viis ta läbi žonglöörimise meistriklassi Haapsalus.

CHARLEKAS & KUBO (EST)
Charlekas & Kubo on Eestist pärit mustkunsti duo. Oma etteastetes kasutavad nad ümbritsevat keskkonda, illusionismi sajanditevanuseid printsiipe, kaasaegset psühholoogiat ning loomulikult pettust ja tähelepanu eemalejuhtimist.

KERT & SAANA (EST-FIN)
TCKLE / Kõdi
Liikuvas vormis akrobaatiline etendus kahe inimese vahel, kus üks hoiab teist. Kus kakluse asemel tõustakse ja naeru asemel kukutakse. Oskus leevendada pingeid ning kukkudes osaktaama lasta vabaks lasta. Mõlemad on vajalikud, kuid kes ütleb millal?

Uus tulija - rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival HOOG 8.-10. juuni 2018 ühendab etenduskunstid, pakkudes üllatavaid elamusi ja praktilisi kogemusi nii täiskasvanutele, kui ka lastele. Festivali programm on täis füüsilist meisterlikkust ja kunstiliselt kaunis vormis sõnadeta lavastusi. Festivali haridusprogramm kaasab pered, noored, professionaalid ja erivajadustega inimesed. HOOG on pühendatud Eesti Vabariigi 100 juubelile.

  • Kuni 7 aastased lapsed tasuta
  • Üksikpilet kuni kuni 1.06 hind 17€
  • Perepilet kuni 1.06 (2 täiskasvanut ja 3 last) hind 45€
  • Täispilet alates 2.06 hind 20€
  • Sooduspilet alates 2.06 hind 17€
  • Perepilet alates 2.06 (2 täiskasvanut ja 3 last) hind 55€

NB! Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

NB! Säilitage pilet! Etendusele PEATUMATU HOOG ostetud pilet sisaldab nädalavahetusel 50% sissepääsu Tsirkusemaailma.

Tule ja vaimustu kaasaegse tsirkuse melust Haapsalus!

Korraldaja: AD Productions MTÜ
Uuri lisa: info@hoogfestival.ee
Koduleht: hoogfestival.ee
Facebook: HOOG Festival

Täname: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Prantsuse Instituut, Soome Instituut, TelepArt ja HOOG vabatahtlikud korraldajad

Arvustused

Võite jätta siia oma arvustuse.
See aitab teisi vaatajaid kõige huvitavamate kontsertide ja etenduste valikul.
Lisada esimese arvustuse?

Meie sündmused lähipäevil

Kahjuks, lähitulevikus ei ole ühtegi üritust müügis, kuid need kindlasti lisanduvad hiljem...
Populaarsed üritused