Võru- ja Põlvamaa. Koolitants 2018: kingitused Eestile

Võru- ja Põlvamaa. Koolitants 2018: kingitused EestileKoolitants 2018: kingitused Eestile

Koolinoorte tantsufestival Koolitants teeb  Eestile sünnipäeva puhul kingitusi.
Tantsukunsti ja tantsuhariduse festival Koolitants ühineb Eesti 100 sünnipäevapeoga ning sellest tulenevalt on festivali alateemaks Kingitused Eestile. Kõigil meil on Eestiga seoses omad tunded ja lood, mida jutustada. Koolitants kutsub sel aastal üles tantsuõpetajaid ja koreograafe mõtlema need lood koos tantsijatega läbi ning publikuga jagama.

Erilist tähelepanu pöörab Koolitants sünnipäeva-aastal tantsude helikujundusele. Eesti-, laste-, kooli- ja vabatantsu žanrites on sel aastal kohustuslik kasutada eesti heliloojate loomingut ning show-, tänava-, kaasaegse jazzi ja rahvaste tantsude žanrites on see soovituslik. Eesti autorid on loonud väga palju imelist muusikat, mis sobib tantsude seadmiseks nii lastele kui ka noortele, rikkalikust muusikalisest kullavaramust kuni kaasajani välja.

Tantsufestivalil toimuvad sel aastal 14 maakondlikku tantsupäeva. Teiste seas on Koolitantsul suur-suur rõõm üle enam kui kümne aasta olla tantsupäevaga tagasi Kuressaares! Finaalkontserdid koos üllatustega toimuvad taaskord Eestimaa südames Paides aprilli keskel.
Kõikidel maakondlike tantsupäevade kontsertidel saab näha ka Koolitantsu Kompanii kaheksanda lennu lavastust „Minu rada“, mille koreograafiks on Eliisa Sirelpuu. Lavastuses tantsivad Greetel Joanna Võrk, Alexandra Katariina Org ja Margarita Oja. Lavastuse helikujunduse on loonud Jonas Kaarnamets ning lisaks on veel kasutatud Fink´i muusikapala „Looking Too Closely“.
Edasipääsenud ja eripreemiate saajad kuulutab žürii välja iga kontserdi lõpul.

Korraldaja:

Nimi: SA Eesti Tantsuagentuur
Aadress: Hobujaama 12, 10117 Tallinn
Kontakttelefon: +372 6602524
www.tantsuagentuur.ee 

Piletiinfo:

 • www.koolitants.ee 
 • Piletid soodushinnaga 5.- (üks kontsert) ja 7.- (päevapilet kohtades, kus on kaks kontserti) on eelmüügis www.ticketbest.ee. Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.
 • Kontserdi päeval toimub piletite müük ainult kohapeal hinnaga 7.- (üks kontsert) ja 10.- (päevapilet kohtades, kus on kaks kontserti). Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.
 • Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel.
 • NB! Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu! Istekohad on nummerdamata.

Lisainfo. Head näpunäited publikule meeldejääva kontserdielamuse saamiseks:

 • Saabu kontserdile vähemalt 20 min enne kontserdi algust - siis jõuad aegsasti üleriided garderoobi panna, pileti osta ja saalis istekoha leida.
 • Internetist ostetud piletid vahetatakse kohapeal käepaela vastu. Toimetame kiirelt, kuid ole valmis järjekorras seismiseks.
 • Saali pääseb vaid käepaela ettenäitamisel.
 • Kohad saalis on nummerdamata, istu meelepärasele vabale kohale.
 • Kontserdi kestel pääseb saalist sisse/välja vaid tantsude vahel. Nii ei sega me tantsijaid ega teisi pealtvaatajaid. Lisaks on see lihtsalt viisakas.
 • Püüa mitte jätta pileti ostmist viimasele minutile. Kontserdid võivad olla välja müüdud ja kohapealt ei pruugigi piletit saada.

Koolitants 2018 maakondlikud tantsupäevad toimuvad:

 • Hiiumaa: Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskuses Kärdlas reedel, 26.jaanuaril kell 18:00 
 • Saare- ja Läänemaa: Kuressaare Kultuurikeskuses laupäeval, 27.jaanuaril kell 15:00
 • Ida- ja Lääne-Virumaa: Kohtla-Järve Kultuurikeskuses pühapäeval, 28.jaanuaril kell 12:00 laste-, vaba-, tänava- ja kooli tantsud ning kell 18:00 eesti-, rahvaste- ja showtantsud.
 • Järva- ja Raplamaa: Paide Kultuurikeskuses reedel, 2.veebruaril kell 18:00
 • Valgamaa: Valga Kultuuri- ja Huvikeskuses laupäeval, 3.veebruaril kell 18:00
 • Võru- ja Põlvamaa: Võru Kandles pühapäeval, 4.veebruaril kell 12:00 laste-, kaasaegne jazz, tänava- ja kooli tantsud ning kell 18:00 vaba-, eesti- ja showtantsud.
 • Viljandimaa: Sakala Keskus Viljandis laupäeval, 10.veebruaril kell 12:00 laste-, kooli- ja eesti tantsud ning kell 18:00 vaba-, kaasaegne jazz, tänava- ja showtantsud.
 • Pärnumaa: Pärnu Kontserdimajas pühapäeval, 11.veebruaril kell 12:00 laste-, kooli- ja tänavatantsud ning kell 18:00 vaba-, kaasaegne jazz, show- ja eesti tantsud.
 • Jõgevamaa: Jõgeva Kultuurikeskuses laupäeval, 17.veebruaril kell 18:00
 • Tartumaa: Teater Vanemuise väikeses majas pühapäeval, 18.veebruaril kell 12:00 mudilased, rahvaste-, kooli-, vaba-, eesti tantsud ja kell 18:00 alglassid, tänavatantsud ning Teater Vanemuise suures majas esmaspäeval, 19.veebruaril kell 18:00 kaasaegne jazz, showtantsud
 • Harjumaa: Viimsi Koolis reedel, 9.märtsil kell 18:00
 • Tallinn: Salme Kultuurikeskuses laupäeval, 10.märtsill kell 11:00 lastetantsud ja 18:00 kaasaegne jazz, tänavatantsud ning pühapäeval, 11.märtsil kell 12:00 vaba-, eesti-, kooli- ja rahvaste tantsud ning kell 18:00 showtantsud.

Arvustused

Georg 05.02.2018
Super âge üritus
Anneli Kivimäe 05.02.2018
Et juba teisel lapsel on tantsupisik, olen koolitantsu jälginud ca 15 aastat. Koolitants on tublisti arenenud ja kasvatanud oma professionaalsust ning tantsijate tasemed aasta aastalt aina kerkivad. Et mulle endale ka tantsimine meeldib ja see on ka parim võimalus lapse tantsulist arengut näha, osalesin kontsertitel päevapiletiga. Heaks suviseks vahepalaks on ka tantsuagentuuri korraldatud laagrid ja esinemised. Suur töö on erinevad tasemed panna lühikese ajaga kokku lavastuseks. Ja Eesti aurorite muusika tantsu läbi promomine on ka meie, kui selle riigi kodanike, kohus ja ka auasi. Tubli üritus, tänud! Ja ikka edu!

Meie sündmused lähipäevil

Kahjuks, lähitulevikus ei ole ühtegi üritust müügis, kuid need kindlasti lisanduvad hiljem...
Populaarsed üritused