Rahvusvaheline Alion Baltic Music Festival 2017

Rahvusvaheline Alion Baltic Music Festival 2017

Juba neljas hooaega järjest toob Rahvusvaheline Alion Baltic Music Festival Eestisse kontserte ja avatud meistriklasse sellistelt rahvusvaheliselt tunnustatud muusikutelt nagu pianist Daniel Pollack (USA), viiuldaja Sergei Stadler (Venemaa), Metropolitan Opera solist - Olga Makarina (USA), tšellist Levi-Danel Mägila (Eesti) ja teised.

Festival sai alguse aastal 2014 Eesti peakonsuli Ameerika Ühendriikides hr. Sten Schwede toel ja abiga. Festival on osutunud unikaalseks muusikaliseks sündmuseks, mida korraldatakse laiaulatuslikul rahvusvahelisel tasandil.

Rahvusvahelise Alion Baltic Music Festivali missioon on avastada noori andekaid muusikuid Eestis ja aidata neil leida eneseteostuse võimalusi. Eesti on rikas oma suurepäraste muusikaliste traditsioonide poolest. Rahvusvahelise Alion Baltic Music Festival on suunatud Eesti muusikalise kultuuri populariseerimisele ja edendamisele üle maailma. Koostöös Eesti Heliloojate Liiduga esitleb festival igal hooajal kontserti, kus esitatakse eranditult Eesti muusikat. Rahvusvahelise Alion Baltic Music Festivali kontsertide iseärasuseks on esitada kõige kõnekamaid teoseid Eesti muusikatraditsioonist (nt. A. Haava „Põhjamaa Lapsed“) ja rahvusvahelise tunnustuse pälvinud Eesti heliloojate muusikat: Arvo Pärt, Jaan Rääts, Lepo Sumera, ning tutvustada Eesti heliloojate noorema põlvkonna teoseid, mis on kirjutatud esi-ettekandmiseks meie festivalil.

2017a. festivali kontserdid toimuvad erinevates linnades üle Eesti: Tallinnas, Narvas, Tartus, Pärnus, samuti Riias ja Helsingis. Rahvusvahelisel Alion Baltic Music Festivalil osalevad õpilased on pärit erinevatest maailma paikadest: USA, Saksamaa, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Suurbritannia, Lõuna-Korea, Horvaatia, Jaapan, Hiina, Serbia, Gruusia, Usbekistan, Venemaa, Ukraina, Austraalia, Mehhiko ja Nepal. Festivali õppetunnid ja meistriklassid toimuvad Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool Orkestri praktikum – võimalused Noortel õpilastel ja tudengitel, kes õpivad muusikakoolides üle Eesti, on võimalus saada valitud Alion Baltic Music Festivalil esinevate orkestrite liikmeteks ja esitada sümfoonilist muusikat koos maailma paremate oma ala professionaalidega.

Rahvusvaheline Alion Baltic Music Festival 2017 esitleb kolme orkestrit:

- Kiievi Akadeemiline Sümfooniaorkester (dirigent Mihailo Vandalovsky)

- The New Orchestra Guitars (Portugal) (dirigent Miguel Madaleno)

- Sümfooniaorkester Molodechno Valgevenest, (dirigent - Grigory Soroko)

- Alion Baltic International orkester – (dirigent ja solist/viiul - Sergej Stadler)

Alion Baltic Music Festival teeb koostööd erinevate organisatsioonidega nagu Eesti Kontsert, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Raekoda, Kadrioru Loss ja Muuseum, Hopneri Maja, Pille Lille Muusikute Fond, Eesti Heliloojate Liit, Mustpeade Maja, Pärnu Kontserdimaja, EELK Tallinna Jaani kogudus, Tartu Jaani Kogudus, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Keskaja Päevad, Tallinna Merepäevad, Kadrioru Park, ja paljud teised.

ARMASTUS ITAALIA MOODI" - Alion Baltic Muusikafestivali OOPERIMUUSIKA

TÄHTEDE GALA. 10.augustil kell 19:00 Kadrioru pargi Kontsertväljak.

Muusika Puccini, Verdi, Donizetti, Bellini ooperitest solistid maailma juhtivatest ooperiteatritest: Metropolitan Opera, La Scala, Peterburi Maria teater, Eesti Rahvusooper Estonia ja mitmed teised;
sümfooniaorkester Molodechno Valgevenest. Giacomo Puccini rollis armastatud saatejuht, kunstnik ja muusik Mart Sander.

Loetelu sündmuste