Vene Teater

Vene Teater

Vabaduse väljak 5, 10141, Tallinn


15. detsembril 1948 ütles noor GITISe lõpetanu Vera Fjodorova: „Kui hea!“ Sellest V. Suponevi unustatud näidendi „Pilootide perekond“ repliigist said unustamatud esimesed sõnad Eesti ainsa professionaalse vene teatri laval.

Tollase kollektiivi aluse moodustas GITISe lend. Edaspidigi varustasid Moskva ja Peterburi teatrikoolid teatrit noorte näitlejatega; mõnikord tulid truppi näitlejad eesti teatritest ja oma teatristuudio lõpetajad.

65 aasta jooksul on kollektiivis vaheldunud mitu lavastaja- ja näitlejapõlvkonda. Kõige huvitavamad perioodid on olnud Vitali Tšermenjovi, Semjon Lermani, Grigori Kromanovi ja Eduard Tomani kunstilise juhtimise all.

Nende aastate jooksul on teatris oma lavastusi teinud Roman Viktjuk, Andrei Tarkovski, Voldemar Panso, Jüri Sillart, Kalju Komissarov, Roman Kozak, Juri Jerjomin, etendustes on mänginud Anatoli Solonitsõn, Ada Rogovtseva, Oleg Striženov ja väga palju muid andekaid näitlejaid.

Teist aastat töötab teatris noor lavastaja Peterburist Ivan Strelkin, kes on Tallinnas teinud mitu lavastust: „Õnn kaasa!“, „“Bernarda Alba maja“, „Mick Jaggeri huuled“, jt. Septembrist 2014 on teatril uus kunstiline juht, Moskva lavastaja Igor Lõssov. Publik on juba näinud tema lavastatud „Onu Vanjat“, tulemas on „Naisevõtu“ esietendus.

Arvustused

Võite jätta siia oma arvustuse.
See aitab teisi vaatajaid kõige huvitavamate kontsertide ja etenduste valikul.
Lisada esimese arvustuse?

Tasub külastada

Vene Teater
Vabaduse väljak 5, 10141, Tallinn

Meie sündmused lähipäevil

Kahjuks, lähitulevikus ei ole ühtegi üritust müügis, kuid need kindlasti lisanduvad hiljem...
Populaarsed üritused